Zakupy jak choroba

Zakupy jak choroba Różne są choroby i różne są nałogi. Ostatnio można zaobserwować uzależnienie od gier komputerowych, uzależnienie od Internetu, od seksu, od jedzenia, od gier hazardowych. Wśród najnowszych nałogów można wymienić też zakupoholizm, który został już zdefiniowany przez licznych lekarzy psychologów i patologów zajmujących się uzależnieniami. Zakupoholizm jest niepowstrzymanym pragnieniem robienia zakupów w dużych centrach handlowych, pragnieniem, które w ekstremalnych warunkach może okazać się dla człowieka i jego życia zgubne. Zakupoholizm to choroba nowego wieku, zakupoholicy są uzależnieni od robienia zakupów wszelkiego rodzaju. Zakupy to dla wielu ludzi wielka radość i przyjemność. Nie jest prawdą, że tylko kobiety lubią robić zakupy w sklepach odzieżowych, mit ten został stworzony przez mężczyzn i dla mężczyzn. Zakupy robią z przyjemnością dzieci i dorośli, kobiety i mężczyźni, młodzi i starzy. W robieniu zakupów w zasadzie nie ma nic groźnego, jednakże problem zaczyna się w momencie, gdy tracimy kontrolę nad wydatkami i kupowanymi rzeczami. Jeśli robimy zakupy, by poprawić sobie humor to jeszcze nie znak, że jesteśmy zakupoholikami. Jednakże, jeśli każde, nawet najmniejsze zmartwienie zmusza nas do pójścia do sklepu i nabrania stosów produktów, niekoniecznie nam potrzebnych, może to być sygnał zakupowego uzależnienia.

  • Kategorie

  • Portal

    Lato w pełni warto więc dobrać odpowiednią dietę. Niezwykle ważne żeby o tej porze roku zadbać nie tylko o odpowiednią ilość kalorii dostarczaną organizmowi, ale także o odpowiednie nawodnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dieta śródziemnomorska, smaczna i jednocześnie dostarczająca ciału wszystkiego, czego potrzeba mu w upalne dni. Opiera się ona głównie na lekkich potrawach przygotowywanych na podstawie produktów nieprzetworzonych- warzyw, owoców i ryb. Dodatkowo bogata jest w mleko i przetwory mleczne. W czasie kiedy temperatury przekraczają 30 stopni warto zadbać o odpowiednie chłodzenie. Warto zamiast kawy sięgnąć po jogurt, który wspomoże trawienie, owoce, w szczególności arbuzy, melony czy pomarańcze, zadbają o odpowiedni bilans płynów, a dodany do obiadu czosnek poprawi krążenie krwi, a tym samym naturalnie schłodzi ciało. Dieta śródziemnomorska nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z mięsa, musi byćono jednak odpowiednio dobierane. Zastąpienie wołowiny i wieprzowiny drobiem odciąży nasz żołądek.

  • Wpisy

  • Dodatkowo taka dieta dzięki ograniczeniu tłuszczów dostarczanych do organizmu jest jednocześnie zdrowa i pozwala łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. Niezależnie od diety konieczne jest spożywanie dużej ilości płynów. Odpowiednim wyborem w takim przypadku będzie woda i soki. Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się jakichkolwiek napojów zawierających pobudzającą nasz organizm kofeinę. Tak zbalansowana dieta ułatwi przetrwanie nawet najcięższego upału, a jednocześnie przyniesie dużą ulgę organizmowi.