Wpisy oznaczone tagiem witaminy

Witaminy

Witaminy W kosmetyce zainteresowanie witaminą C zawdzięczamy jej zdolnościom przeciwutleniającym, czyli jego umiejętnością do neutralizowania szkodliwego działania promieniowania UV. Jak się ma tu styl, moda, czy też uroda? Warta uwagi jest również zdolność tejże witaminy do regenerowania witaminy E. Witamina C działa także jako przeciwutleniacz i środek przeciwzapalny, zmniejsza podrażnienia skóry, ponadto wykazuje działanie lecznicze w obszarach objętych łuszczycą i wypryskami. Witamina C uważana jest jako środek przeciwstarzeniowy w kosmetykach. Aktywne formy witaminy C to ascorbic acid, ascorbyl palmitate, magnesium ascorbyl phosphate. Witamina E uważana jest w kosmetykach za ”osłonę” dla skóry, ponieważ ma zdolności do neutralizowania wolnych rodników. Witamina ta działa nawilżająco regeneruje zaczerwienienia oraz obrzęki skóry wywołane promieniowaniem UV. Witamina E swoją popularność zdobyła poprzez jej działanie odmładzające, czyli przeciwutleniające i nawilżające. Aktywne formy tej witaminy, które mogą występować w ekstraktach zgodnie z nazewnictwem INCI to na przykład ? tocoferol, ? tocoferol acetate, ? tocoferol sorbate. Kosmetyki, w których prowitamina B5 (pantenol), zdobyła popularność to przede wszystkim środki do pielęgnacji włosów, ponieważ witamina ta ma szczególne właściwości utrzymywania wilgoci, przez co włosy zdają się być bardziej odżywione i elastyczne. W kosmetykach używanych do pielęgnacji pantenol może zatrzymywać wodę w górnej warstwie skóry co powoduje, że działa on jao skuteczny środek nawilżający i zmiękczający skórę. Znany jest także ze zdolności do przyspieszania gojenia skóry.

  • Kategorie

  • Portal

    Lato w pełni warto więc dobrać odpowiednią dietę. Niezwykle ważne żeby o tej porze roku zadbać nie tylko o odpowiednią ilość kalorii dostarczaną organizmowi, ale także o odpowiednie nawodnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dieta śródziemnomorska, smaczna i jednocześnie dostarczająca ciału wszystkiego, czego potrzeba mu w upalne dni. Opiera się ona głównie na lekkich potrawach przygotowywanych na podstawie produktów nieprzetworzonych- warzyw, owoców i ryb. Dodatkowo bogata jest w mleko i przetwory mleczne. W czasie kiedy temperatury przekraczają 30 stopni warto zadbać o odpowiednie chłodzenie. Warto zamiast kawy sięgnąć po jogurt, który wspomoże trawienie, owoce, w szczególności arbuzy, melony czy pomarańcze, zadbają o odpowiedni bilans płynów, a dodany do obiadu czosnek poprawi krążenie krwi, a tym samym naturalnie schłodzi ciało. Dieta śródziemnomorska nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z mięsa, musi byćono jednak odpowiednio dobierane. Zastąpienie wołowiny i wieprzowiny drobiem odciąży nasz żołądek.

  • Wpisy

  • Dodatkowo taka dieta dzięki ograniczeniu tłuszczów dostarczanych do organizmu jest jednocześnie zdrowa i pozwala łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. Niezależnie od diety konieczne jest spożywanie dużej ilości płynów. Odpowiednim wyborem w takim przypadku będzie woda i soki. Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się jakichkolwiek napojów zawierających pobudzającą nasz organizm kofeinę. Tak zbalansowana dieta ułatwi przetrwanie nawet najcięższego upału, a jednocześnie przyniesie dużą ulgę organizmowi.