Wpisy oznaczone tagiem substancja

Nazwa kosmetyk

Nazwa kosmetyk Za działanie lecznicze i kosmetyczne roślin odpowiadają zawarte w nich substancje biologiczne czynne, zwane też substancjami aktywnymi. Roślinne substancje aktywne są najczęściej stosowanymi składnikami preparatów kosmetycznych, a ich wpływ na skórę, włosy i paznokcie decyduje o pielęgnacyjnym działaniu kosmetyku. Składniki biologicznie aktywne kosmetyków to substancje, których działanie powoduje występowanie biochemicznych, chemicznych, fizycznych lub fizykochemicznych efektów wpływających na fizjologię i funkcjonowanie skóry, błon śluzowych i ich przypadków. Składnikami aktywnymi kosmetyków mogą być także substancje pochodzenia zwierzęcego i mineralnego. Mówiąc najogólniej, glikozydy składają się z części cukrowej – glikonu i części niecukrowej – anglikon. To niezwykła moda, a zarazem osiągająca szczyty uroda. Ale jaki wpływ ma styl? Występują najczęściej w roślinie jako bezbarwne, rozpuszczające się w wodzie kryształy o gorzkawym smaku. Niektóre mogą być zabarwione. Są wytwarzane w liściach i jako materiał zapasowy gromadzone najczęściej w podziemnych częściach rośliny. Zawartość glikozydów zmienia się w ciągu doby. Największą ich ilość obserwuje się w godzinach popołudniowych, najmniejszą zaś rano. W zależności od budowy aglikonu glikozydy można podzielić na goryczkowe, flawonowe, antrachinonowe, nasercowe, fenolowe i saponinowe. Glikozydy flawonowe (flawonoidy) – są to najważniejsze, po karotenowacach, barwniki roślinne występujące w soku komórkowym różnych części niemal wszystkich roślinach świata. Flawonoidy wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych, zmniejszają ich przepuszczalność oraz poprawiają elastyczność. To czyni je sprzymierzeńcami w zapobieganiu i łagodnieniu objawów teleangiektazji. Ponadto wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne.

  • Kategorie

  • Portal

    Lato w pełni warto więc dobrać odpowiednią dietę. Niezwykle ważne żeby o tej porze roku zadbać nie tylko o odpowiednią ilość kalorii dostarczaną organizmowi, ale także o odpowiednie nawodnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dieta śródziemnomorska, smaczna i jednocześnie dostarczająca ciału wszystkiego, czego potrzeba mu w upalne dni. Opiera się ona głównie na lekkich potrawach przygotowywanych na podstawie produktów nieprzetworzonych- warzyw, owoców i ryb. Dodatkowo bogata jest w mleko i przetwory mleczne. W czasie kiedy temperatury przekraczają 30 stopni warto zadbać o odpowiednie chłodzenie. Warto zamiast kawy sięgnąć po jogurt, który wspomoże trawienie, owoce, w szczególności arbuzy, melony czy pomarańcze, zadbają o odpowiedni bilans płynów, a dodany do obiadu czosnek poprawi krążenie krwi, a tym samym naturalnie schłodzi ciało. Dieta śródziemnomorska nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z mięsa, musi byćono jednak odpowiednio dobierane. Zastąpienie wołowiny i wieprzowiny drobiem odciąży nasz żołądek.

  • Wpisy

  • Dodatkowo taka dieta dzięki ograniczeniu tłuszczów dostarczanych do organizmu jest jednocześnie zdrowa i pozwala łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. Niezależnie od diety konieczne jest spożywanie dużej ilości płynów. Odpowiednim wyborem w takim przypadku będzie woda i soki. Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się jakichkolwiek napojów zawierających pobudzającą nasz organizm kofeinę. Tak zbalansowana dieta ułatwi przetrwanie nawet najcięższego upału, a jednocześnie przyniesie dużą ulgę organizmowi.