Wpisy oznaczone tagiem sklep z soczewkami

O czym warto pamiętać

O czym warto pamiętać Pielęgnacja i zakładanie soczewek to dwie bardzo ważne sprawy, których w żaden sposób nie powinniśmy lekceważyć bo to może odbić się na naszym wzroku. Przede wszystkim należy postępować zgodnie z instrukcjami, których udzieli nam okulista, optyk lub, które znajdują się na opakowaniu zakupionych przez nas soczewek. Pamiętajmy o tym, że gdy zakładamy soczewki zawsze powinniśmy mieć czyste ręce aby nie przenieść zbędnych zarazków do naszego oka – może to skończyć się groźnym powikłaniem. Zawsze powinniśmy również przed założeniem dokładnie obejrzeć soczewkę – może zdarzyć się, że podczas transportu do optyka, apteki czy gdziekolwiek indziej zostanie ona lekko uszkodzona – jednak nawet takie lekkie uszkodzenie jest niebezpieczne dlatego też w takiej sytuacji należy wyrzucić soczewkę i założyć nową. Przy zdejmowaniu soczewki może zdarzyć się natomiast, że będzie ona nieruch mowa – wówczas powinniśmy dać kilka kropel płynu do naszego oka – jednak w razie powtarzającej się takiej sytuacji koniecznie zgłośmy się do specjalisty ponieważ nie jest to normalna reakcja. Kilka lat temu nie mieliśmy takiego dużego wyboru jak teraz i niestety decydowaliśmy się na jeden z góry narzucony rodzaj soczewek. Tak było kiedyś – dzisiaj natomiast mamy do wyboru miękkie i twarde soczewki ich wybór jednak również w dużej mierze nie zależy od nas samych ale przede wszystkim od naszej wady wzroku. Czym jest soczewka miękka? Jest ona zbudowana z hydrożelu czyli jak się można domyślić zawiera dosyć spore ilości wody bo aż do osiemdziesięciu procent. Jest ona również mniej inwazyjna dla oka ale tu niestety trzeba zaznaczyć, że jest też przeznaczona dla osób z niewielką wadą wzroku, Soczewki twarde natomiast przeznaczone są dla tych większych wad – zwłaszcza minusowych. Co ciekawe jednak jak się okazuje podobno dużo wygodniejsze i komfortowe są soczewki twarde a w dodatku oka szybciej się do nich przyzwyczaja. Nie wiadomo właściwie dlaczego tak się dzieje ale bardzo dużo osób stosujących na początku soczewki miękkie z biegiem czasu zmieniało je jednak na soczewki twarde i przy takich pozostawało.

  • Kategorie

  • Portal

    Lato w pełni warto więc dobrać odpowiednią dietę. Niezwykle ważne żeby o tej porze roku zadbać nie tylko o odpowiednią ilość kalorii dostarczaną organizmowi, ale także o odpowiednie nawodnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dieta śródziemnomorska, smaczna i jednocześnie dostarczająca ciału wszystkiego, czego potrzeba mu w upalne dni. Opiera się ona głównie na lekkich potrawach przygotowywanych na podstawie produktów nieprzetworzonych- warzyw, owoców i ryb. Dodatkowo bogata jest w mleko i przetwory mleczne. W czasie kiedy temperatury przekraczają 30 stopni warto zadbać o odpowiednie chłodzenie. Warto zamiast kawy sięgnąć po jogurt, który wspomoże trawienie, owoce, w szczególności arbuzy, melony czy pomarańcze, zadbają o odpowiedni bilans płynów, a dodany do obiadu czosnek poprawi krążenie krwi, a tym samym naturalnie schłodzi ciało. Dieta śródziemnomorska nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z mięsa, musi byćono jednak odpowiednio dobierane. Zastąpienie wołowiny i wieprzowiny drobiem odciąży nasz żołądek.

  • Wpisy

  • Dodatkowo taka dieta dzięki ograniczeniu tłuszczów dostarczanych do organizmu jest jednocześnie zdrowa i pozwala łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. Niezależnie od diety konieczne jest spożywanie dużej ilości płynów. Odpowiednim wyborem w takim przypadku będzie woda i soki. Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się jakichkolwiek napojów zawierających pobudzającą nasz organizm kofeinę. Tak zbalansowana dieta ułatwi przetrwanie nawet najcięższego upału, a jednocześnie przyniesie dużą ulgę organizmowi.