Wpisy oznaczone tagiem prognoza dla zdrowia

Chorzy na alzheimera

Chorzy na alzheimera Cierpimy na różne choroby. Wiele z nich medycyna jest w stanie wyleczyć, zaleczyć lub przynajmniej spowolnić ich rozwój. Niestety w przypadku choroby alzheimera nie jest to możliwe. Do tej pory medycyna nie znalazła skutecznego leku na zatrzymanie tej jakże ciężkiej i uciążliwej choroby. Dlatego też ludzie chorzy na alzheimera zdani są na pomoc innych, na opiekę ludzi bliskich. A choroba ta nie jest wcale przyjemna, zresztą jak każda inna. Dlatego też alzheimer opieka to konieczność. Początkowy etap choroby nie jest aż tak bardzo uciążliwy dla chorego ani dla jego bliskich. Z czasem jednak, gdy choroba pogłębia się niezbędne jest zapewnienie nawet dwudziestoczterogodzinnej opieki. A to może być już sporym kłopotem. Wszyscy orientujemy się, jakie są objawy tej choroby. Niestety w większości przypadków alzheimer leczenie nie przynosi oczekiwanych efektów. Leki tylko chwilowo poprawiają samopoczucie, nastrój, przywracają kondycję, energię. Niestety tak wygląda choroba, nie ma możliwości skutecznego jej wyleczenia i musimy się z tym pogodzić. W wielu rodzinach zdarza się, że osoby starsze zapadają na różne choroby, te dobrze nam znane i te mniej powszechne. Jedną z takich chorób wieku starczego jest alzheimer. Oczywiście nie jest zasadą, że na alzheimera chorują tylko i wyłącznie ludzie starsi, jednak to właśnie ich najczęściej ta choroba dotyka. A niestety nie jest to choroba ani przyjemna ani łatwa w leczeniu. Konieczne jest także to, by zapewniona była alzheimer opieka dla chorego. W przypadku osób chorych zapewnienie im opieki jest rzeczą konieczną. I dla wielu osób zdrowych jest to sporym kłopotem a już na pewno wyzwaniem. Przecież chorzy to nasi najbliżsi – rodzice, dziadkowie. W wielu przypadkach chory na tą chorobę nie jest w stanie samodzielnie myśleć, zapomina się, nie wie, gdzie się znajduje, nie poznaje swoich najbliższych. Niestety alzheimer leczenie nie przynosi oczekiwanych efektów. Możliwe jest tylko czasowe załagodzenie objawów, chwilowe uśpienie choroby. Jednak medycyna nie znalazła jeszcze sposobu na to, by chorobę wyleczyć, by cofnąć jej skutki.

  • Kategorie

  • Portal

    Lato w pełni warto więc dobrać odpowiednią dietę. Niezwykle ważne żeby o tej porze roku zadbać nie tylko o odpowiednią ilość kalorii dostarczaną organizmowi, ale także o odpowiednie nawodnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dieta śródziemnomorska, smaczna i jednocześnie dostarczająca ciału wszystkiego, czego potrzeba mu w upalne dni. Opiera się ona głównie na lekkich potrawach przygotowywanych na podstawie produktów nieprzetworzonych- warzyw, owoców i ryb. Dodatkowo bogata jest w mleko i przetwory mleczne. W czasie kiedy temperatury przekraczają 30 stopni warto zadbać o odpowiednie chłodzenie. Warto zamiast kawy sięgnąć po jogurt, który wspomoże trawienie, owoce, w szczególności arbuzy, melony czy pomarańcze, zadbają o odpowiedni bilans płynów, a dodany do obiadu czosnek poprawi krążenie krwi, a tym samym naturalnie schłodzi ciało. Dieta śródziemnomorska nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z mięsa, musi byćono jednak odpowiednio dobierane. Zastąpienie wołowiny i wieprzowiny drobiem odciąży nasz żołądek.

  • Wpisy

  • Dodatkowo taka dieta dzięki ograniczeniu tłuszczów dostarczanych do organizmu jest jednocześnie zdrowa i pozwala łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. Niezależnie od diety konieczne jest spożywanie dużej ilości płynów. Odpowiednim wyborem w takim przypadku będzie woda i soki. Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się jakichkolwiek napojów zawierających pobudzającą nasz organizm kofeinę. Tak zbalansowana dieta ułatwi przetrwanie nawet najcięższego upału, a jednocześnie przyniesie dużą ulgę organizmowi.