Wpisy oznaczone tagiem piękno

Historia pielęgnowania

Historia pielęgnowania Historia pielęgnowania urody jest taka stara, jak dzieje ludzkości. Dążenie do bycia pięknym i młodym towarzyszyło człowiekowi zawsze, czego dowodem są liczne przekazy dotyczące upiększania, pochodzące już z czasów starożytnych. Zachowanie atrakcyjnego młodego wyglądu stanowiło lekarstwo na naturalny strach przed przemijaniem i śmiercią, a także miało zapewniać powodzenie w życiu doczesnym. Na przestrzeni wieków zasady piękna ulegały licznym przeobrażeniom. Kanony urody uznawane przez świat starożytny niekoniecznie były atrakcyjne dl następnych pokoleń, jednak cel zawsze był ten sam – być pięknym i młodym. Szukano więc rozmaitych specyfików, cudownych eliksirów, których stosowanie miało być kluczem do osiągnięcia sukcesu – zachowania urody. To niezwykła moda, a zarazem osiągająca szczyty uroda. Ale jaki wpływ ma styl? Sposobów na poprawienie urody oraz zachowanie młodzieńczego wyglądu człowiek poszukuje nadal i to coraz aktywniej. Obserwując dzisiejszy świat, nietrudno odnieść wrażenie, że wygląd nigdy nie miał aż tak wielkiego znaczenia. Stał się jednym z ważniejszych wyznaczników statusu społecznego, daje także poczucie spełnienia zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Obecnie, dzięki poznaniu budowy ciała i jego fizjologii, a także fizjologii starzenia i patomechanizmów powstawania różnych defektów kosmetycznych, przeobraziła się dziś w szeroką interdyscyplinarną naukę medyczną, której zadaniem jest modulowanie czynności organizmu na rzecz zachowania urody, czyli opóźnienia procesu starzenia. Wśród różnorakich określeń definiowanie zdrowia, z punktu widzenia edukacji zdrowotnej, na uwagę zasługuje podział na definiowanie profesjonalne i potoczne.

  • Kategorie

  • Portal

    Lato w pełni warto więc dobrać odpowiednią dietę. Niezwykle ważne żeby o tej porze roku zadbać nie tylko o odpowiednią ilość kalorii dostarczaną organizmowi, ale także o odpowiednie nawodnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dieta śródziemnomorska, smaczna i jednocześnie dostarczająca ciału wszystkiego, czego potrzeba mu w upalne dni. Opiera się ona głównie na lekkich potrawach przygotowywanych na podstawie produktów nieprzetworzonych- warzyw, owoców i ryb. Dodatkowo bogata jest w mleko i przetwory mleczne. W czasie kiedy temperatury przekraczają 30 stopni warto zadbać o odpowiednie chłodzenie. Warto zamiast kawy sięgnąć po jogurt, który wspomoże trawienie, owoce, w szczególności arbuzy, melony czy pomarańcze, zadbają o odpowiedni bilans płynów, a dodany do obiadu czosnek poprawi krążenie krwi, a tym samym naturalnie schłodzi ciało. Dieta śródziemnomorska nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z mięsa, musi byćono jednak odpowiednio dobierane. Zastąpienie wołowiny i wieprzowiny drobiem odciąży nasz żołądek.

  • Wpisy

  • Dodatkowo taka dieta dzięki ograniczeniu tłuszczów dostarczanych do organizmu jest jednocześnie zdrowa i pozwala łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. Niezależnie od diety konieczne jest spożywanie dużej ilości płynów. Odpowiednim wyborem w takim przypadku będzie woda i soki. Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się jakichkolwiek napojów zawierających pobudzającą nasz organizm kofeinę. Tak zbalansowana dieta ułatwi przetrwanie nawet najcięższego upału, a jednocześnie przyniesie dużą ulgę organizmowi.