Wpisy oznaczone tagiem owoce

Dieta owocowa – smaczny sposób na zbędne kilogramy

Dieta owocowa – smaczny sposób na zbędne kilogramy Dieta owocowa to skuteczny sposób na schudnięcie i oczyszczenie organizmu, należy jednak pamiętać, że może być ona stosowana wyłącznie w okresie do 3 dni, stosowanie jej poza tą granicą może doprowadzić nawet do wyniszczenia organizmu. Dieta owocowa jest niezwykle prosta w zastosowaniu. Nie trzeba ograniczać się do jednego rodzaju owoców. Dowolna jest ilość i to jak je przygotowujemy. Sałatki, musy, owoce gotowane lub pieczone – możliwości jest mnóstwo. Należy wyłącznie unikać tych suszonych. Najlepiej jest jednak jeść je razem ze skórką, która jest bogatym źródłem błonnika. Owoce to relatywnie niewielka ilość kalorii, a jednocześnie bogactwo witamin i minerałów. Pomiędzy kolejnymi porcjami należy pić duże ilości płynów. Najlepiej w tym przypadku wybierać niegazowaną wodę mineralną, ale można ją zastąpić zieloną herbatą lub ziołowymi naparami na przykład z bratka. W ten sposób w ciągu trzech dni możliwe jest zgubienie około 3 kilogramów. Po tym okresie należy stopniowo wracać do normalnego żywienia zaczynając od jednego lekkiego posiłku dziennie złożonego ze składników poza owocami. Dieta ta jest idealna jeśli chcemy uzyskać widoczny efekt w krótkim czasie. Należy jednak pamiętać o tym, że stosowanie jej za często może przynieść niepożądane skutki, niezwykle ważny w tym przypadku jest umiar.

  • Kategorie

  • Portal

    Lato w pełni warto więc dobrać odpowiednią dietę. Niezwykle ważne żeby o tej porze roku zadbać nie tylko o odpowiednią ilość kalorii dostarczaną organizmowi, ale także o odpowiednie nawodnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dieta śródziemnomorska, smaczna i jednocześnie dostarczająca ciału wszystkiego, czego potrzeba mu w upalne dni. Opiera się ona głównie na lekkich potrawach przygotowywanych na podstawie produktów nieprzetworzonych- warzyw, owoców i ryb. Dodatkowo bogata jest w mleko i przetwory mleczne. W czasie kiedy temperatury przekraczają 30 stopni warto zadbać o odpowiednie chłodzenie. Warto zamiast kawy sięgnąć po jogurt, który wspomoże trawienie, owoce, w szczególności arbuzy, melony czy pomarańcze, zadbają o odpowiedni bilans płynów, a dodany do obiadu czosnek poprawi krążenie krwi, a tym samym naturalnie schłodzi ciało. Dieta śródziemnomorska nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z mięsa, musi byćono jednak odpowiednio dobierane. Zastąpienie wołowiny i wieprzowiny drobiem odciąży nasz żołądek.

  • Wpisy

  • Dodatkowo taka dieta dzięki ograniczeniu tłuszczów dostarczanych do organizmu jest jednocześnie zdrowa i pozwala łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. Niezależnie od diety konieczne jest spożywanie dużej ilości płynów. Odpowiednim wyborem w takim przypadku będzie woda i soki. Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się jakichkolwiek napojów zawierających pobudzającą nasz organizm kofeinę. Tak zbalansowana dieta ułatwi przetrwanie nawet najcięższego upału, a jednocześnie przyniesie dużą ulgę organizmowi.