Wpisy oznaczone tagiem leczenie

Krioterapia- na czym polega leczenie zimnem

Krioterapia- na czym polega leczenie zimnem Krioterapia to miejscowe lub ogólne leczenie zimnem. Już kilkuminutowe przebywanie w komorze kriogenicznej chłodzonej przy pomocy ciekłego azotu do temperatury minus 160 stopni C pozwala na odczucie ulgi w bólu, ale również zachowanie młodości na dłużej. Ten sposób leczenia wykorzystuje naturalne reakcje organizmu. Zimno powoduje, bowiem nawet czterokrotnie szybsze krążenie krwi w reakcji na gwałtowne obniżenie temperatury. Zimno działa nie tylko na układ krwionośny, ale i hormonalny. W takich warunkach szybciej wyzwala się endorfina, zwana potocznie hormonem szczęścia, działająca silnie przeciwbólowo. Aktywniej działają także wszelkie substancje przeciwzapalne. Krioterapia wskazana jest przy wszelkiego rodzaju schorzeniach stawów oraz mięśni – stają się one mniej napięte, bardziej elastyczne i gotowe na większy wysiłek. W warunkach kriokomory kilkukrotne szybsze krążenie krwi dostarcza organizmowi więcej energii, pozwala, zatem usprawnić pracę stawów, skuteczniej walczyć z wszelkiego rodzaju przykurczami. Po takim zabiegu ciało jest odczuwalnie bardziej odprężone. Leczenie zimnem znajduje zatem zastosowanie również w stanach lękowych czy depresyjnych. Krioterapia to doskonałe rozwiązanie w przypadku wszelkiego rodzaju schorzeń narządów ruchu. Kilkuminutowy zabieg może przynieść choremu ulgę niemożliwą do osiągnięcia w przypadku zastosowania tradycyjnych metod. Warto wypróbować zbawienny wpływ zimna.

  • Kategorie

  • Portal

    Lato w pełni warto więc dobrać odpowiednią dietę. Niezwykle ważne żeby o tej porze roku zadbać nie tylko o odpowiednią ilość kalorii dostarczaną organizmowi, ale także o odpowiednie nawodnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dieta śródziemnomorska, smaczna i jednocześnie dostarczająca ciału wszystkiego, czego potrzeba mu w upalne dni. Opiera się ona głównie na lekkich potrawach przygotowywanych na podstawie produktów nieprzetworzonych- warzyw, owoców i ryb. Dodatkowo bogata jest w mleko i przetwory mleczne. W czasie kiedy temperatury przekraczają 30 stopni warto zadbać o odpowiednie chłodzenie. Warto zamiast kawy sięgnąć po jogurt, który wspomoże trawienie, owoce, w szczególności arbuzy, melony czy pomarańcze, zadbają o odpowiedni bilans płynów, a dodany do obiadu czosnek poprawi krążenie krwi, a tym samym naturalnie schłodzi ciało. Dieta śródziemnomorska nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z mięsa, musi byćono jednak odpowiednio dobierane. Zastąpienie wołowiny i wieprzowiny drobiem odciąży nasz żołądek.

  • Wpisy

  • Dodatkowo taka dieta dzięki ograniczeniu tłuszczów dostarczanych do organizmu jest jednocześnie zdrowa i pozwala łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. Niezależnie od diety konieczne jest spożywanie dużej ilości płynów. Odpowiednim wyborem w takim przypadku będzie woda i soki. Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się jakichkolwiek napojów zawierających pobudzającą nasz organizm kofeinę. Tak zbalansowana dieta ułatwi przetrwanie nawet najcięższego upału, a jednocześnie przyniesie dużą ulgę organizmowi.