Wpisy oznaczone tagiem golenie

Zadbaj o zdrowie swojej skóry przy goleniu

Zadbaj o zdrowie swojej skóry przy goleniu Dla wielu mężczyzn poranne golenie zarostu to czynność bez wykonania, której nie wyjdą z domu. W przypadku regularnego golenia należy stosować kilka zasad tak, aby usprawnić i uprzyjemnić ten zabieg. Po pierwsze nie należy golić się bezpośrednio po przebudzeniu, wtedy skóra jest niezwykle wrażliwa, a co za tym idzie łatwiej o zacięcia. Szczególną wagę należy przyłożyć do doboru kremu i maszynki. W przypadku źle dobranych akcesoriów niezwykle łatwo o podrażnienia, a w skrajnych przypadkach nawet alergie. Sposobów golenia jest wiele i żaden nie jest uniwersalny. Każdy mężczyzna powinien dobrać indywidualnie do swojej skóry to czy golić się będzie brzytwą, golarką elektryczną czy zwykła maszynką. Dobór metody jest sprawą uzależnioną od typu skóry i zarostu. Dla niektórych z mężczyzn zalecane jest golenie po ciepłym prysznicu przy pomocy maszynki przytrzymanej pod strumieniem ciepłej wody, inni zaś preferują golenie na zimno skóry schłodzonej. Niezmienne jest jednak sposób doboru pianek i kremów. Najlepiej wybierać te delikatne, a po goleniu używać balsamów nawilżająco-kojących. Pod żadnym warunkiem nie należy przesadzać ze stosowaniem wód po goleniu na bazach alkoholu, wysuszają one skórę i mogą powodować powstawanie podrażnień. Aby utrzymać efekt gładkiej i zdrowej skóry konieczne jest wykonanie peelingu twarzy raz na kilka dni. W wypadku zacięć najlepiej jest stosować ałun, to w pełni naturalny kosmetyk, którego dodatkową zaletą jest jego cena i wydajność. Stosowanie się do tych prostych zasad pomoże nie tylko usprawnić poranne golenie, ale nawet uczynić z niego przyjemność.

  • Kategorie

  • Portal

    Lato w pełni warto więc dobrać odpowiednią dietę. Niezwykle ważne żeby o tej porze roku zadbać nie tylko o odpowiednią ilość kalorii dostarczaną organizmowi, ale także o odpowiednie nawodnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dieta śródziemnomorska, smaczna i jednocześnie dostarczająca ciału wszystkiego, czego potrzeba mu w upalne dni. Opiera się ona głównie na lekkich potrawach przygotowywanych na podstawie produktów nieprzetworzonych- warzyw, owoców i ryb. Dodatkowo bogata jest w mleko i przetwory mleczne. W czasie kiedy temperatury przekraczają 30 stopni warto zadbać o odpowiednie chłodzenie. Warto zamiast kawy sięgnąć po jogurt, który wspomoże trawienie, owoce, w szczególności arbuzy, melony czy pomarańcze, zadbają o odpowiedni bilans płynów, a dodany do obiadu czosnek poprawi krążenie krwi, a tym samym naturalnie schłodzi ciało. Dieta śródziemnomorska nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z mięsa, musi byćono jednak odpowiednio dobierane. Zastąpienie wołowiny i wieprzowiny drobiem odciąży nasz żołądek.

  • Wpisy

  • Dodatkowo taka dieta dzięki ograniczeniu tłuszczów dostarczanych do organizmu jest jednocześnie zdrowa i pozwala łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. Niezależnie od diety konieczne jest spożywanie dużej ilości płynów. Odpowiednim wyborem w takim przypadku będzie woda i soki. Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się jakichkolwiek napojów zawierających pobudzającą nasz organizm kofeinę. Tak zbalansowana dieta ułatwi przetrwanie nawet najcięższego upału, a jednocześnie przyniesie dużą ulgę organizmowi.