Wpisy oznaczone tagiem drogeria

Czym jest kosmetyk?

Czym jest kosmetyk? Środkami służącymi do pielęgnowania skóry są kosmetyki. W myśl obowiązującej w naszym kraju ustawy o kosmetykach z 30 marca 2001 roku: „kosmetyk oznacza każdą substancję, lub preparat do umieszczenia w kontakcie z różnymi zewnętrznymi częściami ciała ludzkiego (skórą, włosami, paznokciami, wargami, zewnętrznymi narządami płciowymi), lub zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej w celu wyłącznym, lub głównym czyszczenia ich, perfumowania, zmian ich wyglądu i/lub poprawy zapachu ciała i/lub ochrony ich lub utrzymania ich w dobrym stanie”. To niezwykła moda, a zarazem osiągająca szczyty uroda. Ale jaki wpływ ma styl? W tej samej ustawie są określone substancje, jakie mogą być użyte w kosmetykach, oraz ich dopuszczalne stężenia, a także znajduje się wykaz składników zabronionych. W świecie kosmetologii pojawiło się i jest często stosowane, szczególnie w odniesieniu do kosmetyków sprzedawanych w aptekach pojęcie kosmeceutyki lub dermo kosmetyki. Nazwa ta sugeruje środek stojący między kosmetykiem a farmaceutykiem (lekiem) i nie funkcjonuje w ustawodawstwie kosmetycznym. Nie ma też oddzielnych przepisów regulujących ich receptury. Kosmetyki naturalne to preparaty, w skład których wchodzą wyłącznie substancje naturalne, występujące w przyrodzie, pozyskiwane w wyniku procesów fizycznych (tłoczenia, destylacji, filtracji, suszenia itp.) Składniki roślinne stosowane w kosmetykach naturalnych pochodzą z roślin uprawianych na plantacjach ekologicznych. Kosmetyki naturalne są także nazywane kosmetykami ekologicznymi, biokosmetykami, czy też kosmetykami organicznymi.

  • Kategorie

  • Portal

    Lato w pełni warto więc dobrać odpowiednią dietę. Niezwykle ważne żeby o tej porze roku zadbać nie tylko o odpowiednią ilość kalorii dostarczaną organizmowi, ale także o odpowiednie nawodnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dieta śródziemnomorska, smaczna i jednocześnie dostarczająca ciału wszystkiego, czego potrzeba mu w upalne dni. Opiera się ona głównie na lekkich potrawach przygotowywanych na podstawie produktów nieprzetworzonych- warzyw, owoców i ryb. Dodatkowo bogata jest w mleko i przetwory mleczne. W czasie kiedy temperatury przekraczają 30 stopni warto zadbać o odpowiednie chłodzenie. Warto zamiast kawy sięgnąć po jogurt, który wspomoże trawienie, owoce, w szczególności arbuzy, melony czy pomarańcze, zadbają o odpowiedni bilans płynów, a dodany do obiadu czosnek poprawi krążenie krwi, a tym samym naturalnie schłodzi ciało. Dieta śródziemnomorska nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z mięsa, musi byćono jednak odpowiednio dobierane. Zastąpienie wołowiny i wieprzowiny drobiem odciąży nasz żołądek.

  • Wpisy

  • Dodatkowo taka dieta dzięki ograniczeniu tłuszczów dostarczanych do organizmu jest jednocześnie zdrowa i pozwala łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. Niezależnie od diety konieczne jest spożywanie dużej ilości płynów. Odpowiednim wyborem w takim przypadku będzie woda i soki. Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się jakichkolwiek napojów zawierających pobudzającą nasz organizm kofeinę. Tak zbalansowana dieta ułatwi przetrwanie nawet najcięższego upału, a jednocześnie przyniesie dużą ulgę organizmowi.