Wpisy oznaczone tagiem cukier

Zadbaj o właściwy poziom cukru we krwi

Zadbaj o właściwy poziom cukru we krwi Cukrzyca to coraz większy problem. Aby jej uniknąć warto więc zadbać o odpowiedni poziom glukozy we krwi. Ilość cukru jest ściśle powiązana z tym co jemy. Węglowodany dostarczane do organizmu pod postacią pieczywa, makaronów czy owoców w procesie trawienia zmienia się w glukozę, która następnie przez krew dostarcza ciału energii. Aby obniżyć poziom cukru należy zastosować dietę bogatą w wolno wchłaniane węglowodany. Dbanie o poziom glukozy we krwi należy rozpocząć od częstego jedzenia warzyw. Zalecane dzienne spożycie to około pół kilograma dziennie. Ważne żeby w miarę możliwości jeść je na surowo, rozgotowane podnoszą poziom cukru zdecydowanie szybciej. Błonnik w nich zawarty jest najskuteczniejszym lekarstwem na wysoki poziom cukru, gdyż wydłuża jego trawienie. Wyjątkiem są tu warzywa strączkowe, kukurydza oraz ziemniaki, których także należy unikać. Jadłospis dodatkowo powinien zostać wzbogacony o chudy biały ser oraz napoje mleczne takie jak jogurt, kefir czy maślanka. Dostarczają one witaminy B2, a przy tym zawierają mniej laktozy, której osoby z podwyższonym poziomem cukru powinny unikać. Kategorycznie należy zrezygnować ze słodyczy. W wypadku ochoty na coś słodkiego należy sięgnąć po owoce lub niskosłodzone dżemy. Tak zbalansowana dieta pozwoli na utrzymanie glukozy na właściwym poziomie oraz odsunie od nas widmo cukrzycy.

  • Kategorie

  • Portal

    Lato w pełni warto więc dobrać odpowiednią dietę. Niezwykle ważne żeby o tej porze roku zadbać nie tylko o odpowiednią ilość kalorii dostarczaną organizmowi, ale także o odpowiednie nawodnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dieta śródziemnomorska, smaczna i jednocześnie dostarczająca ciału wszystkiego, czego potrzeba mu w upalne dni. Opiera się ona głównie na lekkich potrawach przygotowywanych na podstawie produktów nieprzetworzonych- warzyw, owoców i ryb. Dodatkowo bogata jest w mleko i przetwory mleczne. W czasie kiedy temperatury przekraczają 30 stopni warto zadbać o odpowiednie chłodzenie. Warto zamiast kawy sięgnąć po jogurt, który wspomoże trawienie, owoce, w szczególności arbuzy, melony czy pomarańcze, zadbają o odpowiedni bilans płynów, a dodany do obiadu czosnek poprawi krążenie krwi, a tym samym naturalnie schłodzi ciało. Dieta śródziemnomorska nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z mięsa, musi byćono jednak odpowiednio dobierane. Zastąpienie wołowiny i wieprzowiny drobiem odciąży nasz żołądek.

  • Wpisy

  • Dodatkowo taka dieta dzięki ograniczeniu tłuszczów dostarczanych do organizmu jest jednocześnie zdrowa i pozwala łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. Niezależnie od diety konieczne jest spożywanie dużej ilości płynów. Odpowiednim wyborem w takim przypadku będzie woda i soki. Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się jakichkolwiek napojów zawierających pobudzającą nasz organizm kofeinę. Tak zbalansowana dieta ułatwi przetrwanie nawet najcięższego upału, a jednocześnie przyniesie dużą ulgę organizmowi.