Wpisy oznaczone tagiem alergia

Jak walczyć z objawami uczulenia

Jak walczyć z objawami uczulenia Lato to trudny okres dla wszystkich alergików. W powietrzu unoszą się pyłki wielu roślin, które mogą wywołać wiele symptomów powodujących duży dyskomfort. Katar sienny, łzawiące oczy, wysypki czy nawet gorączka nie należą do rzeczy najprzyjemniejszych. Na miesiące wiosenne i letnie przypada apogeum pylenia roślin. Rozpoczynający się w kwietniu i trwający do września okres to czas, kiedy alergicy są szczególnie narażeni. Co dziesiąty człowiek jest uczulony na pyłki roślin ważna jest, zatem wiedza jak z nimi walczyć. Większość środków łagodzi tylko objawy nie likwiduje natomiast problemu. Najważniejsze jest unikanie wszelkiego rodzaju miejsc, w których aktywność roślin może być podwyższona. Należy zawczasu zapobiegać wystąpieniu reakcji alergicznej, której objawy są trudne do opanowania. Jeśli jednak zrezygnowanie ze spacerów w parku to za duże wyrzeczenie warto pomyśleć o zaszczepieniu się. Kuracja składająca się z średnio z jednego zastrzyku tygodniowo przynosi nieocenioną ulgę. Dla osób bojących się igieł dostępne są również szczepienia doustne oraz inhalacje. To coraz popularniejsze rozwiązanie, które niewielkim kosztem pozwala zapomnieć o niepożądanych objawach lata.

  • Kategorie

  • Portal

    Lato w pełni warto więc dobrać odpowiednią dietę. Niezwykle ważne żeby o tej porze roku zadbać nie tylko o odpowiednią ilość kalorii dostarczaną organizmowi, ale także o odpowiednie nawodnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dieta śródziemnomorska, smaczna i jednocześnie dostarczająca ciału wszystkiego, czego potrzeba mu w upalne dni. Opiera się ona głównie na lekkich potrawach przygotowywanych na podstawie produktów nieprzetworzonych- warzyw, owoców i ryb. Dodatkowo bogata jest w mleko i przetwory mleczne. W czasie kiedy temperatury przekraczają 30 stopni warto zadbać o odpowiednie chłodzenie. Warto zamiast kawy sięgnąć po jogurt, który wspomoże trawienie, owoce, w szczególności arbuzy, melony czy pomarańcze, zadbają o odpowiedni bilans płynów, a dodany do obiadu czosnek poprawi krążenie krwi, a tym samym naturalnie schłodzi ciało. Dieta śródziemnomorska nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z mięsa, musi byćono jednak odpowiednio dobierane. Zastąpienie wołowiny i wieprzowiny drobiem odciąży nasz żołądek.

  • Wpisy

  • Dodatkowo taka dieta dzięki ograniczeniu tłuszczów dostarczanych do organizmu jest jednocześnie zdrowa i pozwala łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. Niezależnie od diety konieczne jest spożywanie dużej ilości płynów. Odpowiednim wyborem w takim przypadku będzie woda i soki. Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się jakichkolwiek napojów zawierających pobudzającą nasz organizm kofeinę. Tak zbalansowana dieta ułatwi przetrwanie nawet najcięższego upału, a jednocześnie przyniesie dużą ulgę organizmowi.