Przed egzaminem

Przed egzaminem Czym są egzaminy wie z pewnością każdy z nas, zwłaszcza, że obecnie uczniów testuje się już od najmłodszych lat. Obecnie zaczyna się już w trzeciej klasie podstawówki, kiedy to maluchy zmuszane są do sprawdzenia swoich umiejętności w wewnątrzszkolnym teście. Nie jest on w stanie jednak wpłynąć na ich dalsze losy, bo przecież każdy z nich musi kontynuować naukę. Podobna sytuacja ma miejsce z organizowanym przez komisje egzaminacyjne sprawdzianem dla szóstoklasistów. Szczerze mówiąc, nie wpływa on przecież na możliwość przyjęcia do gimnazjum, a jedynie ułatwia stworzenie klas o podobnym poziomie, w której będą zarówno ci najlepsi, jak i ci nieco słabsi uczniowie. Jeśli natomiast chodzi o pierwszy, nieco poważniejszy egzamin to jest to bez wątpienia egzamin gimnazjalny, choć gdy przystępuje się do matury czy sesji na studiach, ów test zdaje się być błahostką. Jednak dla gimnazjalistów to być albo nie być w wymarzonej szkole średniej. Nie dziwi zatem, iż poziom stresu u wielu sięga zenitu. Jest to jednak tylko namiastka tego, co czeka uczniów w czasie matur i egzaminów zawodowych. Nie ulega wątpliwości, iż dla niejednego człowieka bezsenność jest jednym z najbardziej uciążliwych objawów stresu. U jednych taką reakcję może wywołać egzamin na prawo jazdy, a dla innych silnym stresorem będzie już konieczność wprowadzenia w tajniki działania firmy poleconego przez szefa współpracownika. Wszystko zależy od stylu życia i odporności danej osoby. Niemniej jednak bezsenność może doprowadzić do tego, iż nawet dobrze przygotowany człowiek nie wywiąże się ze swojego zadania z powodu zbytniego zmęczenia, utrudniającego koncentrację. Jeśli zatem stres wywołuje u nas przeciągającą się na kilka nocy bezsenność to warto pomyśleć o zażyciu środków nasennych. Nie jest to wprawdzie najrozsądniejszy sposób, ale przecież nie warto ryzykować oblaniem egzaminu czy utratą pracy, prawda? Jeśli zatem liczenie owiec nie pomaga, pora udać się do lekarza po delikatne środki, które zaoszczędzą nam długich, bezsennych godzin. Kiedy bowiem nie możemy zasnąć nasze nerwy stają się coraz bardziej napięte i narasta w nas irytacja.

  • Kategorie

  • Portal

    Lato w pełni warto więc dobrać odpowiednią dietę. Niezwykle ważne żeby o tej porze roku zadbać nie tylko o odpowiednią ilość kalorii dostarczaną organizmowi, ale także o odpowiednie nawodnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dieta śródziemnomorska, smaczna i jednocześnie dostarczająca ciału wszystkiego, czego potrzeba mu w upalne dni. Opiera się ona głównie na lekkich potrawach przygotowywanych na podstawie produktów nieprzetworzonych- warzyw, owoców i ryb. Dodatkowo bogata jest w mleko i przetwory mleczne. W czasie kiedy temperatury przekraczają 30 stopni warto zadbać o odpowiednie chłodzenie. Warto zamiast kawy sięgnąć po jogurt, który wspomoże trawienie, owoce, w szczególności arbuzy, melony czy pomarańcze, zadbają o odpowiedni bilans płynów, a dodany do obiadu czosnek poprawi krążenie krwi, a tym samym naturalnie schłodzi ciało. Dieta śródziemnomorska nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z mięsa, musi byćono jednak odpowiednio dobierane. Zastąpienie wołowiny i wieprzowiny drobiem odciąży nasz żołądek.

  • Wpisy

  • Dodatkowo taka dieta dzięki ograniczeniu tłuszczów dostarczanych do organizmu jest jednocześnie zdrowa i pozwala łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. Niezależnie od diety konieczne jest spożywanie dużej ilości płynów. Odpowiednim wyborem w takim przypadku będzie woda i soki. Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się jakichkolwiek napojów zawierających pobudzającą nasz organizm kofeinę. Tak zbalansowana dieta ułatwi przetrwanie nawet najcięższego upału, a jednocześnie przyniesie dużą ulgę organizmowi.