Okulary czy soczewki?

Okulary czy soczewki? Przeciwnicy soczewek kontaktowych podtrzymują bardzo wiele mitów na ich temat oczywiście tych negatywnych co zniechęca kolejne rzesze osób nawet do spróbowania noszenia soczewek – a przecież jeśli coś nam się nie spodoba to zawsze można zmienić soczewki na okulary. Jednym z najbardziej mylnych stereotypów jest chodzi o soczewki jest stwierdzenie, że przez soczewki będzie się widziało gorzej niż przez okulary. Spowodowane jest to myślenie zapewne faktem, że okulary mają większy rozmiar niż same, malutkie soczewki. Nie dostrzegamy jednak wielu plusów – takie Male soczewki świetnie dopasowują się do naszego oka dlatego nie ma prześwitów bocznych jak przy noszeniu okularów, widzimy wszystko jednomiernie. Poza tym bardzo często soczewki są mocniejsze – dlatego poleca się je osobom o wadzie minusowej, które mają duże problemy z powiększającymi się wadami wzroku – soczewki potrafią taką wadę zahamować. Czy faktycznie więc soczewki są gorsze od okularów – wydaje się, że nie ma powodów sensownych oczywiście aby tak uważać. Jeżeli jesteśmy zdecydowanie na zmianę naszych okularów na soczewki kontaktowe to powinniśmy przestrzegać kilku zasad aby dobrze wciągnąć się mówiąc kolokwialnie w temat. Przede wszystkim zaplanujmy naszą wizytę u okulisty – sprawdzi on czy nasza wada wzroku nie uległa zmianie, dobierze odpowiednie szkła kontaktowe a raczej ich moc dzięki czemu będziemy pewni, że wszystko jest dobrze. Nowoczesne gabinety okulistyczne traktują jednak specjalnie klientów, którzy po raz pierwszy decydują się na założenie soczewek. W takim gabinecie dostaniemy od razu swoje pierwsze soczewki, specjaliści wytłumaczą nam jak trzeba je zakładać oraz jak pielęgnować. Fachowa porada jest niezbędna ponieważ optyk bardzo często nie ma już czasu tłumaczyć nam co i jak a szkoda by było abyśmy zrazili się do soczewek tylko dlatego, że nikt nie wytłumaczył nam jak należy z nimi postępować. Dlatego tak ważne jest abyśmy dobrze zaplanowali swoją wizytę – czasem warto na ten jeden raz zmienić stałego okulistę i wybrać się do naprawdę fachowego gabinetu.

  • Kategorie

  • Portal

    Lato w pełni warto więc dobrać odpowiednią dietę. Niezwykle ważne żeby o tej porze roku zadbać nie tylko o odpowiednią ilość kalorii dostarczaną organizmowi, ale także o odpowiednie nawodnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dieta śródziemnomorska, smaczna i jednocześnie dostarczająca ciału wszystkiego, czego potrzeba mu w upalne dni. Opiera się ona głównie na lekkich potrawach przygotowywanych na podstawie produktów nieprzetworzonych- warzyw, owoców i ryb. Dodatkowo bogata jest w mleko i przetwory mleczne. W czasie kiedy temperatury przekraczają 30 stopni warto zadbać o odpowiednie chłodzenie. Warto zamiast kawy sięgnąć po jogurt, który wspomoże trawienie, owoce, w szczególności arbuzy, melony czy pomarańcze, zadbają o odpowiedni bilans płynów, a dodany do obiadu czosnek poprawi krążenie krwi, a tym samym naturalnie schłodzi ciało. Dieta śródziemnomorska nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z mięsa, musi byćono jednak odpowiednio dobierane. Zastąpienie wołowiny i wieprzowiny drobiem odciąży nasz żołądek.

  • Wpisy

  • Dodatkowo taka dieta dzięki ograniczeniu tłuszczów dostarczanych do organizmu jest jednocześnie zdrowa i pozwala łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. Niezależnie od diety konieczne jest spożywanie dużej ilości płynów. Odpowiednim wyborem w takim przypadku będzie woda i soki. Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się jakichkolwiek napojów zawierających pobudzającą nasz organizm kofeinę. Tak zbalansowana dieta ułatwi przetrwanie nawet najcięższego upału, a jednocześnie przyniesie dużą ulgę organizmowi.