Jak ćwiczenia wpływają na trądzik?

Jak ćwiczenia wpływają na trądzik? Miłośnicy ćwiczeń wysiłkowych często wspomagają swój organizm testosteronem, metanabolem, które w efekcie ubocznym pogarszają stan skóry prowadząc do powstawania trądziku. Nawet zmiany chorobowe w większości nie odstraszają od dalszych ćwiczeń. Za cenę pięknego ciała wiele osób jest w stanie pokryć swoją skórę szpecącymi owrzodzeniami. Ale nie tylko kulturystyka wpływa niekorzystnie na skórę. Również wszelkiego rodzaju zwiększona aktywność fizyczna powoduje pogorszenie stanu skóry, czyli nasilenia się trądziku.. Podczas ćwiczeń układ hormonalny staje się bardziej aktywny, a co za tym idzie zwiększa się produkcja testosteronu, a to sprzyja nasilaniu się zmian trądzikowych. Przecież właśnie wtedy dochodzi do wydzielania potu i łoju, co potęguje chorobę. Nie należy jednak rezygnować z ćwiczeń, bo wystarczy w ciągu dnia zadbać o skórę stosując odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Jeśli będziemy odpowiednio myć i odżywiać naszą skórę, wówczas nawet najbardziej aktywne ćwiczenia nie pogorszą stanu naszej skóry. Większość młodzieży ma problemy z cerą trądzikową z powodu nadmiernej produkcji androgenów we krwi. Takie zmiany nie ominą również młodzieńca, który serwuje sobie dawki testosteronu lub innych jego pochodnych. W przypadku nadwrażliwości na androgeny, co zdarza się u prawie każdego 20-latka, leki sterydowe wywołują w gruczołach łojowych dosłownie wstrząs i mogą doprowadzić do ciężkiej odmiany trądziku toksycznego, którego trudno będzie nam się pozbyć. Przy nadmiernym wzroście testosteronu w naszym organizmie proces produkcji DHT jest o wiele silniejszy, co pobudza gruczoły łojowe do produkcji. Gdy przewody odprowadzające nadmiar łoju są odpowiednio szerokie, to oleista substancja, która powstaje wydostaje się na zewnątrz powodując łojotok. Efektem tego jest tłusta i błyszcząca cera. Jednak w przypadku stosowaniu sterydów taka postać to rzadkość, to raczej cała masa ropnych wykwitów, które prowadzą do jeszcze większych nieszczęść. Większość młodych ludzi nawet nie ma pojęcia, że odżywki które zażywają im szkodzą im właśnie na cerę, nie wspominając o nadmiernym pakowaniu na siłowni.

  • Kategorie

  • Portal

    Lato w pełni warto więc dobrać odpowiednią dietę. Niezwykle ważne żeby o tej porze roku zadbać nie tylko o odpowiednią ilość kalorii dostarczaną organizmowi, ale także o odpowiednie nawodnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dieta śródziemnomorska, smaczna i jednocześnie dostarczająca ciału wszystkiego, czego potrzeba mu w upalne dni. Opiera się ona głównie na lekkich potrawach przygotowywanych na podstawie produktów nieprzetworzonych- warzyw, owoców i ryb. Dodatkowo bogata jest w mleko i przetwory mleczne. W czasie kiedy temperatury przekraczają 30 stopni warto zadbać o odpowiednie chłodzenie. Warto zamiast kawy sięgnąć po jogurt, który wspomoże trawienie, owoce, w szczególności arbuzy, melony czy pomarańcze, zadbają o odpowiedni bilans płynów, a dodany do obiadu czosnek poprawi krążenie krwi, a tym samym naturalnie schłodzi ciało. Dieta śródziemnomorska nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z mięsa, musi byćono jednak odpowiednio dobierane. Zastąpienie wołowiny i wieprzowiny drobiem odciąży nasz żołądek.

  • Wpisy

  • Dodatkowo taka dieta dzięki ograniczeniu tłuszczów dostarczanych do organizmu jest jednocześnie zdrowa i pozwala łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. Niezależnie od diety konieczne jest spożywanie dużej ilości płynów. Odpowiednim wyborem w takim przypadku będzie woda i soki. Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się jakichkolwiek napojów zawierających pobudzającą nasz organizm kofeinę. Tak zbalansowana dieta ułatwi przetrwanie nawet najcięższego upału, a jednocześnie przyniesie dużą ulgę organizmowi.