Heroina

Heroina Heroina jest półsyntetyczną pochodną morfiny. Zazwyczaj jest wstrzykiwana dożylnie. Środek ten ma hamujący wpływ na działalność ośrodkowego układu nerwowego, zwalnia puls i oddech, prowadzi do letargu. Heroina utrudnia normalne funkcjonowanie, ma działanie depresyjne. Silnie uzależnia fizycznie i psychicznie. Jak będzie wyglądać moda, czy też styl? Czy będzie miała miejsce tu uroda? W chwili po wstrzyknięciu narkotyku następuje stan euforii, który z czasem ustępuje miejsca senności. Po dłuższym okresie zażywania heroina zostaje włączona do cyklu przemian metabolicznych organizmu przez co staje się niezbędna do funkcjonowania. W ciągu kilku lat przyjmowania narkotyku dochodzi do zmian w osobowości narkomana, kłamstwa i oszustwa stają się podstawą relacji z ludźmi. Liczy się tylko narkotyk. Heroina jest to najniebezpieczniejszy narkotyk świata. Może mieć postać białego lub brunatnego proszku. Można ją palić, wciągać do nosa lub wstrzykiwać dożylnie. Jest około 25 razy silniejszym narkotykiem oraz dwa razy szybciej uzależniającym od morfiny. Wśród narkomanów jest rozprowadzana w zawartości około 5% czystej diacetylomorfiny z domieszkami cukru pudru, laktozy, talku, jak również sody oczyszczonej. Człowiek znajdujący się pod wpływem heroiny jest mniej podatny na odczuwanie bólu. Bardzo łatwo jest więc o różnego rodzaju kontuzje, uszkodzenia ciała, a co za tym idzie zakażenia. Osobom będącym pod wpływem tego narkotyku wydaje się, że robią wszystko doskonale, mogą również przez parę godzin siedzieć i się nie odzywać lub też przebywając w zatłoczonym miejscu spokojnie sobie rozmawiać. Stan taki występuje tylko przy pierwszych próbach z heroiną. Każde następne zażywanie narkotyku jest coraz mniej przyjemne. Po pewnym czasie zażywania nadchodzi moment gdy osoba uzależniona zaczyna brać heroinę nie po to aby poczuć się fajnie lecz po to aby nie czuć się strasznie, nie odczuwać bólu w czasie głodu narkotycznego.

  • Kategorie

  • Portal

    Lato w pełni warto więc dobrać odpowiednią dietę. Niezwykle ważne żeby o tej porze roku zadbać nie tylko o odpowiednią ilość kalorii dostarczaną organizmowi, ale także o odpowiednie nawodnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dieta śródziemnomorska, smaczna i jednocześnie dostarczająca ciału wszystkiego, czego potrzeba mu w upalne dni. Opiera się ona głównie na lekkich potrawach przygotowywanych na podstawie produktów nieprzetworzonych- warzyw, owoców i ryb. Dodatkowo bogata jest w mleko i przetwory mleczne. W czasie kiedy temperatury przekraczają 30 stopni warto zadbać o odpowiednie chłodzenie. Warto zamiast kawy sięgnąć po jogurt, który wspomoże trawienie, owoce, w szczególności arbuzy, melony czy pomarańcze, zadbają o odpowiedni bilans płynów, a dodany do obiadu czosnek poprawi krążenie krwi, a tym samym naturalnie schłodzi ciało. Dieta śródziemnomorska nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z mięsa, musi byćono jednak odpowiednio dobierane. Zastąpienie wołowiny i wieprzowiny drobiem odciąży nasz żołądek.

  • Wpisy

  • Dodatkowo taka dieta dzięki ograniczeniu tłuszczów dostarczanych do organizmu jest jednocześnie zdrowa i pozwala łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. Niezależnie od diety konieczne jest spożywanie dużej ilości płynów. Odpowiednim wyborem w takim przypadku będzie woda i soki. Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się jakichkolwiek napojów zawierających pobudzającą nasz organizm kofeinę. Tak zbalansowana dieta ułatwi przetrwanie nawet najcięższego upału, a jednocześnie przyniesie dużą ulgę organizmowi.