Wpisy z grudzień 2017

Wpływa palenia na zdrowie

Wpływa palenia na zdrowie Każdy wie, że palenie szkodzi zdrowiu, należy dodać, ze szkodliwe jest nie tylko palenie czynne ale i bierne. Pamiętać więc powinniśmy, że paląc w miejscach publicznych zatruwamy nie tylko siebie ale i osoby które nam towarzyszą. Dzieje się tak, ponieważ dym tytoniowy zawiera ok. 4 tysięcy szkodliwych substancji w tym aż 40 związków rakotwórczych. Szkodzi to nie tylko naszym płucom, ale i przewodom pokarmowym, które są zatruwane przez połykaną ślinę zmieszaną z dymem, ostatnio udowodniono również że palenie może negatywnie wpływać na wzrok oraz kształtujący się w ciele matki płód. Trudno nie wymienić również typowych objawów jak zniszczona cera czy przykry zapach z ust, o których od lat mówią osoby walczące z coraz wyższym wskaźnikiem palenia w społeczeństwie. Poza tytoniem, do papierosów dodawane są również specjalne składniki konserwujące, dotąd nie bliżej nie znane konsumentom, które z cała pewnością szkodzą organizmowi człowieka i sprawiają że się szybciej uzależnia. Ponieważ liczna szkodliwych substancji znajdujących się w papierosie jest ogromna, dlatego i lista chorób wywoływana przez ten nałóg wcale nie jest krótka, jak np.: nowotwory, niewydolność płuc, choroby wieńcowe. Nie trudno jest się uzależnić od papierosa. Dzieje się tak ponieważ jest to ogólnie akceptowany nałóg, uważany za mniej szkodliwy niż chociażby alkohol. Najpierw sięga się po pierwszego papierosa, później drugiego aż z czasem nie widzi się nic dziwnego w wypalaniu całej paczki dziennie. Okazji jest coraz więcej, niemożliwe wydaje się nie sięgnięcie po papierosa w klubie czy przy porannej kawie. Z czasem przyzwyczajenie zamienia się nie tylko w nałóg ale i jest powodem coraz to poważniejsze problemy zdrowotne. Paląc papierosy uzależniamy się na 3 różne sposoby: pierwszy z nich to nałóg typowo fizjologiczny, polegający na tym że nasze ciało domaga się nikotyny. Drugi z nich to nałóg sprowadzający się do nawyków takich jak specyficzne trzymanie rąk przy paleniu. Trzeci to nałóg emocjonalny, wydaje nam się że palenie nas uspokaja, choć to nieprawda. Palenie bowiem powoduje wzrost ciśnienia oraz przyspiesza akcję serca. Palenie tytoniu może być postrzegane jako droga do nawiązania nowych znajomości, poprzez zmniejszenie dystansu dzięki wspólnemu uprzyjemnianiu sobie czasu za pomocą papierosa. Najbardziej narażone są osoby młode, które biorąc przykład ze starszych kolegów zaczynają palić by poczuć się równie dorosłe, chęć zabłyśnięcia przed starszymi kolegami w sposób oczywisty odbija się na ich zdrowiu.

Zakup soczewek kontaktowych

Zakup soczewek kontaktowych Osoby, które interesowały się soczewki od początku kiedy weszły one na rynek pamiętają pewnie jeszcze czasy kiedy to trzeba było mieć specjalną na nie receptę. W dzisiejszych czasach recepty nie są już niezbędne ponieważ czy to u optyka, czy w sklepach specjalistycznych czy nawet na aukcjach allegro otrzymamy soczewki bez większego problemu. Gdzie zatem zakupić takie soczewki i co będzie najlepszym dla nas wyborem? Jeżeli cenimy sobie szybkość, wygodę i przede wszystkim bezpieczeństwo a nie zależy nas zbytnio na kosztach to dobrym rozwiązaniem będzie zakład optyczny. Tak bowiem otrzymamy profesjonalną usługę ale wiadomo trzeba liczyć się też z większymi kosztami. Jeśli cenimy sobie jakość ale nieco niższą cenę a przy tym możemy poczekać trochę na nasze zamówienie to dobry będzie wybór sklepu specjalistycznego. Jeśli natomiast nie boimy się ryzykować, liczy się dla nas tak czas jak i przede wszystkim niska cena to oczywiście soczewki dostaniemy na pierwszej lepszej aukcji internetowej – niestety w takim przypadku można liczyć się z oszustwem lub gorszą jakością soczewki.

Podatność na stres

Podatność na stres Mogłoby się wydawać, iż osoby, które na co dzień mają pozytywne nastawienie do świata i do wszelkich spraw podchodzą na tak zwanym luzie, o wiele lepiej radzą sobie ze stresem. Nie zawsze jest to jednak prawdą, gdyż może okazać się, że te osoby w sytuacji prawdziwego napięcia, nie będą zdolne do zapanowania nad swoimi nerwami. Nie zawsze osoby ciche i spokojne, których na pozór nic nie może wyprowadzić z równowagi reagują na stres lepiej niż inni. U nich po prostu reakcja na stresory jest nieco inna, nie tak uzewnętrzniona jak u innych. Niemniej jednak możemy wyróżnić kilka grup ludzi, którzy są szczególnie podatni na stres. Przede wszystkim będą to osoby, które zabierają się za wszystko na tak zwaną ostatnią chwilę. Przez to walczą z czasem i rosnącym napięciem, wywoływanym obawami, iż nie uda im się zdążyć na czas. Druga grupa to perfekcjoniści, wiecznie poirytowani tym, iż ich przedsięwzięcia będą dalekie od ideału, który sobie obmyślili. Stres o wiele łatwiej udzieli się również ludziom, którzy długo pracowali na sukces i zdają sobie sprawę z szans, przed jakimi stają.

Przyjemność kupowania

Przyjemność kupowania Cóż takiego jest interesującego w robieniu zakupów? Niektórzy mówią, że to sposób na stres, że zakupy w markecie wpływają kojąco, pozwalają odreagować stres. Niektórzy lubią wydawać pieniądze, ponieważ mają ich tak dużo, że po prostu muszą coś z nimi zrobić. Niektórzy uważają, że same zakupy to nie jest przyjemność, ale można mieć satysfakcję, jeśli kupi się atrakcyjny, dobry produkt za rozsądną cenę. Wśród miłośników zakupów szczególne miejsce zajmują zakupoholicy, z tym, że mowa tu o skrajnym przypadku miłośników zakupów. Zakupoholicy nie panują bowiem nad tym, co, ile i za ile kupują w sklepie. Różne są nałogi ludzkie. Jedni są uzależnieni od narkotyków, inni od nikotyny, jeszcze inni od alkoholu. Niektórzy są uzależnieni od gier komputerowych, inni od gier hazardowych. Uzależnić można się właściwie od wszystkiego, nowe czasy i technologie z pewnością sprzyjają pojawianiu się coraz to nowych uzależnień. Uzależnieniem jest również zakupoholizm, czyli niekontrolowana chęć robienia wszelakich zakupów. Jedni z przymrużeniem oka patrzą na zakupoholików, jednakże lekarze z całego świata przestrzegają i alarmują: Zakupoholizm jest współczesną chorobą, która może być, jak każde inne uzależnienie, niezwykle groźna dla ludzi.

  • Kategorie

  • Portal

    Lato w pełni warto więc dobrać odpowiednią dietę. Niezwykle ważne żeby o tej porze roku zadbać nie tylko o odpowiednią ilość kalorii dostarczaną organizmowi, ale także o odpowiednie nawodnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie dieta śródziemnomorska, smaczna i jednocześnie dostarczająca ciału wszystkiego, czego potrzeba mu w upalne dni. Opiera się ona głównie na lekkich potrawach przygotowywanych na podstawie produktów nieprzetworzonych- warzyw, owoców i ryb. Dodatkowo bogata jest w mleko i przetwory mleczne. W czasie kiedy temperatury przekraczają 30 stopni warto zadbać o odpowiednie chłodzenie. Warto zamiast kawy sięgnąć po jogurt, który wspomoże trawienie, owoce, w szczególności arbuzy, melony czy pomarańcze, zadbają o odpowiedni bilans płynów, a dodany do obiadu czosnek poprawi krążenie krwi, a tym samym naturalnie schłodzi ciało. Dieta śródziemnomorska nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z mięsa, musi byćono jednak odpowiednio dobierane. Zastąpienie wołowiny i wieprzowiny drobiem odciąży nasz żołądek. http://feliz-aniversario.jopek.pl/

  • Wpisy

  • Dodatkowo taka dieta dzięki ograniczeniu tłuszczów dostarczanych do organizmu jest jednocześnie zdrowa i pozwala łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. Niezależnie od diety konieczne jest spożywanie dużej ilości płynów. Odpowiednim wyborem w takim przypadku będzie woda i soki. Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się jakichkolwiek napojów zawierających pobudzającą nasz organizm kofeinę. Tak zbalansowana dieta ułatwi przetrwanie nawet najcięższego upału, a jednocześnie przyniesie dużą ulgę organizmowi.